Moka kanvica Bialetti Moka Express na 2 šálky

Legendárny kávovar od legendárneho talianskeho výrobcu Bialetti. Presne takto vyzerá klasická hliníková talianska moka kanvička. Varianta na 2 šálky kávy je vhodné najmä na cesty, vďaka malým rozmerom.
Skladom u dodávateľa
Kód: CODE-921326
€22,18 €18,48 bez DPH
Kategória: Moka konvice
Materiál: Potravinársky hliník
Záruka: 2 roky
Objem: 100 ml
Počet porcií: 2 šálky

100ml moka kanvica Bialetti Express

Legendárna moka kanvice Moka Express od talianskej firmy Bialetti pre tradičnú prípravu kávy. Vďaka precíznemu spracovaniu, kvalitnej a pevnej konštrukcii a sú moka kanvica značky Bialetti celosvetovo tak obľúbené.

Hlavné prednosti

  • tradícia firmy Bialetti od roku 1919
  • model Moka Express sa vyrába už od roku 1933
  • legendárny model Moka Express bol na samom počiatku rozšírenie týchto kávovarov
  • predaných vyše 200 miliónov kusov
  • nedeštruktívny bezpečnostný ventil
  • ľahko dostupné náhradné diely (tesnenie, rukoväť, ...)
  • objem 100 ml

Bezpečnosť na prvom mieste

Každá moka kanvička musí byť z bezpečnostných dôvodov vybavená bezpečnostným ventilom. Káva chutí najlepšie, ak ju v kanvičke ľahko utlačíte a nameliete ju trošku jemnejšie. Tým dosiahnete aj lepšiu penu. Hrozí však riziko, že voda sa potom nepretlačí cez kávu. Tlak v kanvičke bude narastať a hrozilo by riziko poškodenia alebo jej explózie. Aby sa poškodeniu či explózii predišlo, musí mať moka kanvička práve onen bezpečnostný ventil.

Lacnejšie kanvičky majú však ventil riešený slabým plieškom, ktorý sa pretrhne a je nutné ho vymeniť. Bohužiaľ, ho spravidla nikde nezoženiete. Bialetti kanvičky majú dômyselne vyriešený ventilček, ktorý je na pružinku. V prípade veľkého pretlaku povolí pružinka, ktorá sa po znížení tlaku opäť vráti na pôvodné miesto a nedôjde k poškodeniu samotného ventilu.

Najlepšie káva je z hliníkovej kanvice?

Taliani tvrdia, že moka kanvička musí byť hliníková. Po niekoľkých pripravených porciách kávy dostane povrch kávovú patinu, ktorá je tak cenená a dotvára chuťový profil kávy. Zlé jazyky však tvrdia, že je to mýtus a vznikol z toho dôvodu, že talianske ženy nechceli pracne umývať kávový povlak. Nech to vtedy bolo akokoľvek, káva sa v týchto konvičkách osvedčila natoľko, že aj po príchode espressa, nestratila svoje pôvabné miesto v spôsoboch prípravy kávy.

Príprava kávy v moka kanvičke Bialetti a jej následné čistenie

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
LB Avatar autora | 10.4.2021
Mám ju tretí deň, uvarené tri kávy, zatiaľ spokojnosť, chuť skvelá.