Moka kanvica Bialetti Moka Express 9 šálok

Varianta pre 9 porcií kávy. Legendárny kávovar od legendárneho talianskeho výrobcu Bialetti. Presne takto vyzerá klasická hliníková talianska moka kanvička.
Skladom u dodávateľa
Kód: CODE-921184
€39,50 €32,92 bez DPH
Kategória: Moka konvice
Materiál: Potravinársky hliník
Záruka: 2 roky
Objem: 450 ml
Počet porcií: 9 šálok

Hlavné Prednosti:

  • tradícia firmy Bialetti od roku 1919
  • moderný dizajn z leštenej nerezovej ocele
  • vhodné na umývanie v umývačke
  • odnímateľné plastové držadlo
  • nedeštruktívny bezpečnostný ventil
  • ľahko dostupné náhradné diely (tesnenie, rukoväť, ...)
  • objem 450 ml

Zaujímavosti:

Taliani tvrdia, že moka kávovar musí byť hliníkový. Po niekoľkých pripravených porciách kávy dostane povrch kávovú patinu, ktorá je veľmi cenená a dotvára chuťový profil kávy. Zlé jazyky však tvrdia, že je to mýtus a vznikol z toho dôvodu, že talianske ženy nechceli pracne umývať kávový povlak. Nech to vtedy bolo akokoľvek, káva sa v týchto kávovaroch osvedčila natoľko, že aj po príchode espressa o svoje miesto v spôsoboch prípravy kávy neprišla.

Každá moka kanvička musí byť z bezpečnostných dôvodov vybavená bezpečnostným ventilom. Káva chutí najlepšie, ak ju v kanvičke zľahka utlačíme a namelieme ju trošku jemnejšie. Tým dosiahneme lepšiu penu. Hrozí však riziko, že voda sa potom nepretlačí cez kávu. Tlak v kanvičke bude narastať a hrozilo by riziko poškodenia alebo aj explózie moka kanvičky. Aby sa poškodeniu, či explózii predišlo, musí mať moka kanvička práve spomínaný bezpečnostný ventil. Lacnejšie kanvičky majú ventil riešený slabým plieškom, ktorý sa pretrhne a je nutné ho vymeniť. Bohužiaľ, spravidla ho nikde nezoženiete. Bialetti kanvičky majú ventilček dômyselne vyriešený, a to na pružinku. V prípade veľkého pretlaku povolí pružinka, ktorá sa po znížení tlaku opäť vráti na pôvodné miesto a nedôjde tak k poškodeniu samotného ventilu.

Príprava kávy v Moka kanvičke Bialetti a jej následní čistenie:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: