Circular Cup rCUP opakovane použiteľný kelímok krémová a tyrkysová

Kód: CODE-921159 CODE-921165 Zvoľte variant
€15,50 €16,40 od €15,50 €12,92 bez DPH €13,67 bez DPH od €12,92 bez DPH
Skladom u dodávateľa Skladom u dodávateľa Zvoľte variant
Variant
Jedinečný, opakovane použiteľný kelímok na kávu vyrobený z recyklovaných jednorazových papierových pohárikov.

Detailné informácie

Podrobný popis

rCUP je prvý opakovane použiteľný kelímok na kávu, vyrobený z recyklovaných jednorazových papierových pohárikov. Bol vyvinutý vo Veľkej Británii tímom expertov, ktorých krédom je, že nič nie je správne recyklované, pokým sa to znova nepoužije. Hlavným cieľom je využitie množstva ton jednorazových kelímkov, ktoré sú každý deň vyhadzované. Ďalším krokom potom bolo vylepšiť funkčnosť existujúcich, opakovane použiteľných kelímkov na kávu.

 • 100% tesnenie, preč s KeepCupem, rCUP Vám do kabelky nevytečie
 • odolný a s dlhou životnosťou
 • uzatvárateľný jednou rukou, podobne ako termoska
 • udržuje nápoj teplý alebo studený
 • pohodlne sa drží, aj keď je nápoj veľmi horúci
 • umožňuje skutočné vychutnanie nápoja ako z obľúbeného hrnčeka

rCUP sa mení na Circular Cup

Firma Ashortwalk sa stále snaží svoje výrobky zlepšovať, a preto predstavuje novinku medzi tégliky rCup a to kelímok Circular Cup. Ide o úplne totožný kelímok ako rCup, jediný rozdiel je v tom, že sa už celý vyrába vo Veľkej Británii a nie v Číne. Má teda oveľa menšiu uhlíkovú stopu. Palec hore!

7 dobrých dôvodov, prečo potrebujete náš opakovane použiteľný téglik 

Veríme, že je tu konečne kelímok na kávu alebo čaj so sebou, ktorý spĺňa všetky požiadavky zákazníkov. rCUP netečie, nepáli v ruke a udržiava nápoje dlhšie teplé alebo studené. Ľahko sa otvára a zatvára jednou rukou a to najlepšie nakoniec - pri pití z neho nemusíte sŕkať kávu malú dierkou.

 • Dôvod 1. - Lepšie pre svet
  Každý nákup kelímku rCUP predstavuje udržateľné riešenie opakovaného využitia odpadu. Opakovane použiteľný téglik rCUP je vyrobený z použitých jednorazových papierových pohárikov na kávu. Výskumy ukazujú, že každý človek použije priemerne 350 papierových pohárikov. S kelímkom rCUP jednorazové kelímky nepotrebujete. rCUP navyše vydrží najmenej 10 rokov a potom je možné ho opäť recyklovať.
 • Dôvod 2. - Kelímok, ktorý je recyklovaný aj recyklovateľný
  Je veľký rozdiel medzi recyklovateľným a recyklovaným. Iné opakovane použiteľné kelímky sú zvyčajne len recyklovateľné, ale napríklad silikón je recyklovateľný len veľmi ťažko. Pri výrobe kelímku rCUP boli použité už použité jednorazové kelímky a napriek tomu je aj naďalej plne recyklovateľný.
 • Dôvod 3. - Otváranie jednou rukou
  Téglik rCUP má jednoduché a praktické otváranie i zatváranie, ku ktorému stačí len jedna ruka. Na otvorenie a zatvorenie kelímka stačí len jedno stlačenie viečka. Perfektné na cesty!
 • Dôvod 4. - 100% tesnenie
  Funkčnosť - pre ňu bol tiež rCUP kelímok vyvinutý. Vďaka 100% tesneniu je koniec obliatym tričkám a nohaviciam pri dobiehaní autobusu alebo mokrým batohom a taškám na cestách.
 • Dôvod 5. - Kávu si pri sŕkaní dierkou nevychutnáte
  Jedným z cieľov pri vývoji téglika rCUP bolo dopriať zákazníkovi skutočný pôžitok z kávy. To bolo docielené vďaka unikátnemu riešeniu pitia nápoja po celom obvode viečka, ktoré verne simuluje pitie z klasického hrnčeka.
 • Dôvod 6. - To najlepšie pre milovníkov kávy
  Cítiť arómu kávy je vraj 90% percent pôžitku z kvalitnej, čerstvo namletej kávy. Vďaka kelímku rCup si môžete tento pôžitok vychutnať kdekoľvek a to bez rozliatia. Dômyselný dizajn vám totiž umožní otvoriť šálku a piť, ako by ste pili zo svojho obľúbeného hrnčeka.
 • Dôvod 7. - Opätovne použiteľný a plne izolovaný
  To najlepšie nakoniec. rCUP môžete používať opakovane, stále dookola a on vám garantuje, že Vám bude dobre slúžiť a teplotu vašej kávy udrží až 1 hodinu a 20 minút. V prípade čaju až 1 hodinu a 40 minút.

Je to len začiatok
Stále nie sme s kelímkom rCUP 100% spokojní. Vnútorná časť tégliku musí byť bezpečná pre styk s potravinami, 60% rCUP je  bohužiaľ, stále vyrobená z nového plastu. Je to však o 40% lepšie, než ostatné opakovane použiteľné kelímky na trhu, ale stále to nie je dosť! V spolupráci s partnermi na recykláciu sa snažíme tento podiel v nasledujúcich mesiacoch navýšiť. Dúfame, že v horizonte 12-14 mesiacov bude rCUP prvým kelímkom vyrobený zo 100% recyklovaných použitých kávových kelímkov!

Príbeh opakovane použiteľného téglika rCUP

V roku 2016 boli ľudia z Ashortwalk požiadaní, aby skúsili prísť na ďalšie využitie použitých jednorazových kelímkov z papiera. V rovnakej dobe BBC zverejnilo informáciu, že sa v súčasnosti týchto kelímkov recykluje len 0,4%, čo ľuďom vadí a hľadajú udržateľnejšiu alternatívu, ako si kávu na ceste užiť.
Čo môžeme s použitými kelímkami urobiť?
Začali sme preto premýšľať o spôsobe, ako tieto kelímky využiť. Dôvodom, prečo sa tak málo recyklujú je skutočnosť, že kelímky na sebe majú tenkú vrstvu plastu, ktorá recyklovateľnosť papiera sťažuje. Jeden z našich partnerov v oblasti polymérov a recyklácie - spoločnosť Nextek sa spoločne s Imperial College London, namiesto zložitého oddeľovania zložiek rozhodla pre logický prístup k recyklácii celého kelímku. Vyčistením a rozkrájaním kelímku našli šikovný spôsob ako zmiešať vlákna šálky s plastovým polymérom. Tento nápad sme využili aj my a vďaka zmiešania tohto polyméru s inými recyklovanými materiálmi vyrábame nové užitočné výrobky. rCUP opakovane použiteľný kávový kelímok bol navrhnutý tímom dizajnérov tak, aby bol skutočne užitočný a funkčný. Ak chcete eliminovať potrebu jednorazových kelímkov a fliaš, musí byť dizajn kelímka funkčný pri každej príležitosti.

Kelímok vyrobený z odpadu ho pomáha recyklovať a redukuje jeho množstvo.
Náš kelímok je ako jediný vyrobený z jednorazových papierových kelímkov, ktoré sú v kaviarňach a stánkoch používané každý deň.
Celý koncept funguje na takzvanej cirkulárnej ekonomike. Vytváraním výrobkov z použitých kelímkov sme stimulovali dopyt po kedysi bezcenne použitom papierovom kelímku. Dopyt potom zvyšuje hodnotu týchto kelímkov, čo firmám, ktoré recyklujú umožňuje investovať do infraštruktúry potrebnej na recykláciu. Doteraz mali vyradené kávové kelímky zdanlivo nulovú hodnotu - v skutočnosti však ich likvidácia stojí 100 libier za tonu. Keď však kelímky zhromaždíme na recykláciu, ich hodnota stúpne na 35 libier za tonu. Spracovaním tohto materiálu na polymér stúpne jeho hodnota až na 1 200 libier za tonu a materiál určený na výrobu nového produktu až na 20 000 libier za tonu! A práve v tom tkvie obrovská hodnota cyklického systému odpadového hospodárstva a jeho využívanie na výrobu nových produktov.

Naším cieľom je vždy využívať v súčasnosti nepoužívaný odpadový materiál na užitočné výrobky. Preto skutočnosť, že na výrobu nášho nového kelímka rCUP využívame práve použité kelímky, o ktoré nikto nestojí, bola pre nás veľmi dôležitá. Hovoríme preto, že rCUP je jediný opakovane použiteľný kelímok, ktorý znižuje množstvo odpadu, je z recyklovaného materiálu a na konci svojej životnosti (minimálne 10 rokov), môže byť navyše opäť recyklovaný.

Otázky a odpovede

Aká je veľkosť téglika rCUP?
Obsah 227 ml. Výška 133 mm s viečkom a 110 mm bez viečka. Priemer dna je 64 mm a priemer viečka je 84 mm, takže skvelo padne do držiaka auta a pasuje aj do väčšiny prístrojov na kávu v kaviarňach.

Aká veľká časť rCUPu je vyrobená z použitých kelímkov?
V súčasnosti je komerčne nemožné vyrobiť recyklovaný polymér, ktorý je vhodný pre styk s potravinami, preto je z použitých kelímkov vyrobená iba vonkajšia vrstva rCUPu, čo predstavuje cca 40%. V spolupráci s partnermi sa tento podiel snažíme navýšiť. S rCUP kelímkom sme v prvej fáze, teda na štarte!

rCUP je stále prevažne plastový a plast je predsa pre životné prostredie zlý, nie?
Našťastie si všetci veľmi dobre uvedomujeme vplyv, ktorý môže mať plast na životné prostredie, keď je používaný nezodpovedne. Na druhej strane je ale plast skvelý materiál, ktorý má v dnešnej spoločnosti kľúčovú úlohu. Môže byť mnohokrát recyklovaný a opakovane používaný, teoreticky rovnako ako sklo. Problém nastáva, keď plast skončí na skládke alebo v prírode. Jednorazové použitie plastov je zbytočné a plasty často končia ako nevyužitý odpad. Musíme teda prejsť na odolné, dlhodobo použiteľné plastové výrobky, ktoré možno opakovane recyklovať.

Ako môžem recyklovať môj rCUP po skončení jeho životnosti?
Snažíme sa o maximálne predĺženie životnosti vášho rCUPu. Pokiaľ po rokoch tesnenie degraduje, vymeníme vám ho za nové. Ak zlyhá mechanizmus viečka, aj to je ľahko riešiteľné výmenou viečka. Ak však váš kelímok naozaj doslúži, môžete ich ľahko vyhodiť do žltého plastového kontajnera. Všetky recyklačné zariadenie akceptujú a spracovávajú polypropylén, čo je tiež dôvod, prečo sme ho použili aj v kelímku rCUP. Malá pružina z nerezovej ocele v mechanizme kelímka sa zachytáva v procese triedenia a recykluje sa oddelene.


Ako sa najlepšie starať o môj rCUP, aby čo najdlhšie vydržal?
Snažte sa umyť váš rCUP po každom použití. To je všetko, čo musíte urobiť. Ak kelímok potrebujete poriadne uymyť, môžete ho umiestniť do horného poschodia umývačky riadu.

Je kelímok náchylný na škvrny?
Na povrchu väčšiny plastov sa môžu vytvoriť škvrny, najmä ak ich v umývačke umiestnite vedľa mastného riadu, alebo ak vo vnútri téglika necháte zvyšky čaju po dlhšiu dobu. Pokiaľ k tomuto dôjde, zmiešajte lyžičku sódy s vodou a nechajte v kelímku 20 minút pôsobiť. Potom dôkladne opláchnite.

Návod a starostlivosť

Stlačením otvoríte, stlačením zatvoríte. Keď viečko stlačíte do dolnej pozície, je téglik otvorený. Pokiaľ je viečko hore, je téglik naopak uzavretý. Malá pomôcka -  keď uvidíte tenkú risku na vnútornej strane viečka, téglik je otvorený.

Neplňte kelímok nad rysku. Ak chcete zabrániť pretečeniu nápoja po uzatvorení viečka, neplňte kelímok nad vyznačenú rysku na vnútornej strane kelímka.

Horúci nápoj nad 65 ° C môže vďaka pare spôsobiť podtlak vo vnútri téglika. Ak vám viečko pri otváraní nejde ľahko stlačiť, povoľte viečko miernym otočením, aby sa znížil tlak vo vnútri téglika. Nesnažte sa viečko stláčať silou, mohlo by dôjsť k vystreknutiu nápoja alebo pary!

Kelímok je ľahko umývateľný, možno umývať v hornom poschodí umývačky. rCUP je vodotesný, len ak je tesnenie a zatvárací mechanizmus udržiavaný v čistote. Odporúčame preto kelímok po každom použití dôkladne vypláchnuť a umyť. Nenesieme zodpovednosť za zlé tesnenie téglika spôsobenú cudzími predmetmi, kúskami zaschnutých nečistôt v tesnení alebo uzatváracom mechanizme. NIKDY nepoužívajte v mikrovlnke!

 

Dodatočné parametre

Kategória: Kelímky na kávu
Materiál: Polypropylen, papierová drť recyklovaných kelímkov, silikon (tesnenie)
Hmotnosť: cca 200 g
Objem: 227ml
Priemer dna / víčka: 64mm / 84mm
Výška bez víčka / s víčkom: 110mm / 133mm

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: