Coffeteria Superior Salvádor Arabica 100% zrnková káva

Táto káva je typická výraznou sladkosťou a s relatívne nízkou kyslosťou. Má plné telo, ktoré dotvárajú karamelové, orieškové a čokoládové tóny.
Veľkosť balenia
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Stupeň praženia
Mletie kávy
Skladom u dodávateľa. Pripravené k expedícii. Skladom u dodávateľa. Pripravené k expedícii. Zvoľte variant
Kód: CODE-CF-760 CODE-CF-759 Zvoľte variant
€24,90 €14,99 od €14,99 €20,75 bez DPH €12,49 bez DPH od €12,49 bez DPH
Kategória: Káva na filter
Coffeteria Superior Salvádor Arabica 100% zrnková káva
cena od 500g Výber stupňa praženia

Rodiskom tejto kávy je pohorie Alpaneca, v západnej časti najmenšej krajiny Strednej Ameriky - Salvádoru. Táto oblasť patrí medzi jednu z najlepších oblastí na pestovanie výberovej kávy v Strednej Amerike, vďaka čomu je táto káva považovaná za jednu z najkvalitnejších káv na svete.

Káva má unikátnu chuť, kvôli sopečnej pôde, ktorá je veľmi  bohatá na minerály, pretože sa pestuje na farmách v okolí stále aktívnej sopky Santa Ana.

Kávovníky rastú v najvyšších nadmorských výškach (1 400 - 1 550 m n.m.), čo im dodáva kvetinové, korenisté či citrusové chute.

Salvádorskí farmári sa považujú za tých najvášnivejších pestovateľov kávy, ktorí stále zbierajú plody ručne.

Až 95% salvádorskej kávy sa pestuje v tieni. Koruny stromov chránia kávovníky pred priamym slnkom a opadané listy slúžia ako výživné hnojivo.

 

Chuťový profil: Táto káva je typická výraznou sladkosťou a s relatívne nízkou kyslosťou. Má plné telo, ktoré dotvárajú karamelové, orieškové a čokoládové tóny.

Stupeň praženia: Na prípravu espressa odporúčame tmavý stupeň (full city). Pre alternatívne metódy napr. filter, odporúčame stredný stupeň (city). Pre milovníkov veľmi kyslých káv je ideálny svetlý stupeň praženia.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: