Coffeteria Prémium Nikaragua zrnková káva 100% Arabica

Pre kávu z Nikaraguy sú typické karamelové tóny s orieškami a čokoládou. Má plnú chuť s jasnou kyslosťou. Táto Nikaragua má nízky obsah kofeínu (1.27%, čo je o 30% menej ako napr. Brazília)
Veľkosť balenia
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Stupeň praženia
Mletie kávy ?
Skladom u dodávateľa. Pripravené k expedícii. Skladom u dodávateľa. Pripravené k expedícii. Zvoľte variant
Kód: CODE-CF-752 CODE-CF-751 Zvoľte variant
€24,90 €13,99 od €13,99 €20,75 bez DPH €11,66 bez DPH od €11,66 bez DPH
Kategória: Káva na filter
Coffeteria Prémium Nikaragua zrnková káva 100% Arabica
cena od 500g Výber stupňa praženia

Naša káva pochádza z tropického pralesa v hornatej oblasti Jinotega v severo-západnej časti Nikaraguy. 

V dôsledku nedostatku infraštruktúry sa káva v Nikarague pestuje tradičným spôsobom a preto sa jedná o kávu, ktorá je prakticky organická. Nikaragujská káva sa takisto radí medzi najlepšie arabiky sveta. 

Na rozdiel od väčšiny svetových káv, tá naša je ručne zbieraná, spracovaná tradičným vymývaním, fermentáciou a následne sušená slnkom. Vďaka tomu máte možnosť ochutnať kávu, aká sa pila ešte v 18 storočí. 

Je označená ako SHG, čo znamená, že rastie výlučne vo vysokých nadmorských výškach. Má hlbšie korene, zrno sa vyvíja dlhšie, je tvrdšie a koncentrovanejšie. Kávové zrná majú k dispozícii viac živín a minerálov, výsledkom čoho je výraznejšia a intenzívnejšia chuť.

 

Chuťový profil: Pre kávu z Nikaraguy sú typické karamelové tóny s orieškami a čokoládou. Má plnú chuť s jasnou kyslosťou. Táto Nikaragua má nízky obsah kofeínu (1.27%, čo je o 30% menej ako napr. Brazília) 

Stupeň praženia: Na prípravu espressa odporúčame tmavý stupeň (full city). Čo sa týka alternatívnych metód ako je napríklad filter, odporúčame stredný stupeň (city). Prípadne, pre milovníkov veľmi kyslých káv je ideálny svetlý stupeň praženia. 

Zaujímavosť: Naša Nikaragua je UTZ certifikovaná (súčasť Rainforest Alliance), čo znamená, že farmári ju pestujú udržateľným spôsobom v harmónii s okolitou prírodou a dažďovým pralesom.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: