Coffeteria Prémium Kolumbia zrnková káva 100% Arabica

Kolumbijská káva je chuťovo dokonale vyvážená s bohatým telom. Obsahuje sladké karamelové tóny, ale aj jemnú kyslosť v podobe jabĺk a hrozna.
Veľkosť balenia
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Stupeň praženia
Mletie kávy ?
Skladom u dodávateľa. Pripravené k expedícii. Skladom u dodávateľa. Pripravené k expedícii. Zvoľte variant
Kód: CODE-CF-748 CODE-CF-747 Zvoľte variant
€24 €13,50 od €13,50 €20 bez DPH €11,25 bez DPH od €11,25 bez DPH
Kategória: Káva na filter
Coffeteria Prémium Kolumbia zrnková káva 100% Arabica
cena od 500g Výber stupňa praženia

Na lahodnú chuť kolumbijskej kávy spomína už Henri Charrière vo svojom cestopise Motýľ (Le Papillon),  na ktorej si pochutnával počas svojho zajatia v Kolumbii. 

Táto káva pochádza z oblasti Huila, pri hraniciach s Ekvádorom. Tento región má nielen vynikajúce poveternostné podmienky pre rast kávy, ale darí sa jej aj kvôli priaznivým svahom pohorí, podobne ako iným kávovým oblastiam v strednej a severnej časti Kolumbie.

Úroda pochádzajúca z tohto regiónu pravidelne vyhráva svetové ocenenia kvality, ako napríklad Cup of Excellence. Ide o uznávaný región, ktorý nedávno získal označenie ochrany pôvodu, podobne ako champagne alebo cognac a mnohí pražiari, baristi a milovníci kávy Vám budú o kvalitách kávy z tohto regiónu básniť. 

Je to káva dobrodruhov, divoká a pestrá ako krajina, z ktorej pochádza.

 

Chuťový profil: Kolumbijská káva je chuťovo dokonale vyvážená s bohatým telom. Obsahuje sladké karamelové tóny, ale aj jemnú kyslosť v podobe jabĺk a hrozna. 

Stupeň praženia: Na prípravu espressa odporúčame tmavý stupeň (full city). Pre alternatívne metódy, napr. filter, odporúčame stredný stupeň (city). Pre milovníkov veľmi kyslých káv je ideálny svetlý stupeň praženia.

Zaujímavosť: Káva sa do Kolumbie dostala v 16. storoči, kde nebola docenená a stretla sa s odporom. Ľudia sa obávali ako prežijú obdobie, kým kávovníky urodia prvú úrodu, čo trvá približne päť rokov od zasadenia.

Istý kňaz, Francisco Romero sa však vynašiel a namiesto zvyčajného pokánia na spovedi ľuďom prikázal, aby  ako vykúpenie za svoje hriechy zasadili 3 - 4 stromy. To sa časom tak ujalo v celej krajine, až sa Kolumbia stala druhým najväčším producentom kávy na svete.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: