Coffeteria Prémium Brazília zrnková káva 100% Arabica

Kód: CODE-CF-740 CODE-CF-739 Zvoľte variant
Výber stupňa praženia
€24 €13,50 od €13,50 €20 bez DPH €11,25 bez DPH od €11,25 bez DPH
Skladom u dodávateľa. Pripravené k expedícii. Skladom u dodávateľa. Pripravené k expedícii. Zvoľte variant
Veľkosť balenia
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Stupeň praženia
Mletie kávy ?
Brazília patrí medzi najobľúbenejšie kávy. Má intenzívnu chuť a vyšší obsah kofeínu, vďaka čomu je ideálnou voľbou pre vášnivých a zapálených ľudí, ktorí sa neboja tvrdo pracovať.

Detailné informácie

Podrobný popis

Naša Brazília pochádza z banského regiónu Minas Gerais, ktorý je bohatý na minerály. Tieto minerály sa z pôdy dostávajú do kávových zŕn, čo im dodáva chuť tejto zeme, kde už nejeden dobrodruh okúsil tvrdosť miestnej prírody.

Brazília je známa ako krajina s najväčšou biodiverzitou. Jej fauna ako aj flóra je najrozmanitejšia spomedzi všetkých krajín a rovnako tak je to aj s brazílskou kávou.

Brazília patrí medzi naše najobľúbenejšie kávy. Má intenzívnu chuť a vyšší obsah kofeínu, vďaka čomu je ideálnou voľbou pre vášnivých a zapálených ľudí, ktorí sa neboja tvrdo pracovať.

 

Chuťový profil: Brazílska káva je jedna z najjemnejších káv vôbec. Má príjemnú arómu s miernou kyslosťou a neutrálnym telom. Sú pre ňu charakteristické tóny lieskových orieškov s jemnou vínnou dochuťou.

Stupeň praženia: Na prípravu espressa odporúčame tmavý stupeň (full city). Čo sa týka alternatívnych metód ako je napríklad filter, odporúčame stredný stupeň (city). Prípadne, pre milovníkov veľmi kyslých káv je ideálny svetlý stupeň praženia.

Zaujímavosť: Legenda hovorí, že v roku 1727 bol seržant major Francisco de Melo Palheta vyslaný na urovnanie sporu o pôdu medzi Francúzskom a Holandskou Guyanou. Keď dorazil do Cayenne, rozhodol sa prepašovať späť do Brazílie vytúžené, no veľmi prísne strážené kávovníky.

Našťastie mu padla do oka manželka guvernéra Cayenne, Madame D'Orvilliers. Jeho milostná eskapáda sa vyplatila na záverečnom bankete, keď mu podala kyticu obsahujúcu semenáčik. Ten sa stal predchodcom brazílskeho kávového priemyslu ako ho poznáme dnes.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: