Lyra lieskový krém Tonka 250g

Lieskovooriešková pasta, ktorá je rozhodne zaujímavou delikatesou. Jej základ tvorí 45% lieskových orieškov, ktoré sú čerstvo upražené, a tonkové bôby, ktoré svojou arómou pripomínajú horké mandle a nugát.
Skladom u dodávateľa
Kód: CODE-921350
€9,38 €7,82 bez DPH
Kategória: Čokolády Lyra

Lieskovooriešková pasta, ktorá je rozhodne zaujímavou delikatesou.

Jej základ tvorí 45% lieskových orieškov, ktoré sú čerstvo upražené a tonkové bôby, ktoré svojou atómou pripomínajú horké mandle a nugát. Sladená je len kokosovým cukrom a neobsahuje žiadne pridané rastlinné tuky ani stabilizátory. Môžete si teda vychutnať nezameniteľnú chuť tejto delikatesy.

Oblasť: IGP Piemont, Taliansko (lieskové orechy)

Hmotnosť: 250 g

Zloženie: Lieskové orechy 45%, kokosový cukor, sušené mlieko, kakaový prášok, tonkové bôby, emulgátor: slnečnicový lecitín.

Tonka - je korenie so špecifickou arómou. Aj cez svoj názov nejde o druh bôbu alebo fazule, ale o fermentované semená stromu s názvom Silovoň obyčajný (Dipteryx odorata). Jednotlivé "fazuľky" sú zhruba 25-30 milimetrov dlhé a dosahujú hmotnosť okolo 1 gramu. Majú čierny hrboľatý povrch, vo vnútri sú svetlé. Aróma celých semien je ostrejšia a blpripomína horké mandle. Po nastrúhaní pripomína nugát, bielu čokoládu, griláž alebo orechy s nádychom vanilky. Zmieňované bývajú aj tóny višní, klinčekov alebo škorice. Aróma sa ďalej môže líšiť podľa toho, či je korenie použité pre studený alebo teplý pokrm.

Korenie pochádza zo severnej časti Južnej Ameriky. Názov tonka pochádza z jazyka Galibi (Carib), ktorým hovorili domorodci na území Francúzskej Guyany. Objavuje sa aj v Tupi, ďalšom jazyku používaného na tomto území.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: