Ajala Pražené kakaové bôby 250g

Ajala Pražené kakaové bôby
Skladom
Kód: CODE-921202
€8,30 €6,92 bez DPH
Kategória: Čokolády Ajala

Kakaové bôby O'Payo pochádzajú z Nikaraguy a ako všetky, s ktorými v Ajale pracujeme, aj tieto sú výberové, boli vypestované s úctou k prírode a samotným farmárom. Vďaka tomu v nich ucítite veľa pestrých chutí. Chuť majú príjemne kakaovú a jemne kyslú, pražením sme v nich ďalej rozvinuli predovšetkým chute tropického ovocia.

Kakaové bôby sú superpotravina, ktorú môžete maškrtiť denne. Obsahujú hromadu antioxidantov (20x viac než zelený čaj), vďaka teobromínu pomáhajú so sústredením a látky v nich obsiahnuté pomáhajú navodzovať dobrú náladu. K tomu sú nabité vitamínmi a minerálmi, ktoré posilňujú imunitu, znižujú krvný tlak a zlepšujú tak činnosť kardiovaskulárneho systému. Skrátka zdravie, ktoré chrumká a chutí.

Ako ich jesť? Môžete ich chrúmať ako oriešky - či už so šupkou, alebo si ich olúpete a budete zobať len tú najjemnejšiu časť.

Hodia sa aj do smoothies, z ktorých urobia supersmoothie, do jogurtov alebo müsli, skvelé sú taktiež v marinádach na mäso a použiť ich môžete v mnohých receptoch, kam obvykle dávate oriešky. Brownies s drvenými kakaovými bôby sú ešte čokoládovejšie, môžete nimi ozdobiť akýkoľvek dezert ... Skvelé je, že ich môžete jesť s úplne čistým svedomím, pretože prispievate svojmu zdraviu!

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: